14 Mart 2009 Cumartesi

Masa örtüsü

Masa Örtüsü Toptan Fiyatına....


Hotel, restaurant, yemekhane, düğün salonları vb. kurumların her çeşit masa örtüsü, peçete ve skört gibi tekstil donanımları imalatını yapan firma.
Pamuk, pamuk polyester yada polyester masa örtüsü her ebatta mekana uygun renk ve dizaynlarda imalatı yapılmaktadır.
Aynı zamanda yine bu kurumların her renkten skört, pileli örtü (masa eteği) uygulamaları özel tasarımlarla yapılır. Peçete imalat aşamasında istenildiğinde kurum logosu nakış yada baskı yöntemiyle uygulanır.Bu yöntem aynı zamanda masa örtüsü yada kapağında uygulanabilir.
Kullanım özellikleri ve mekan özelliklerine göre masa örtüsü kumaş materyalı olarak değişiklikler gösterir. Sık kullanım ortamlarında masa örtüsünde tercih edilmesi gereken karışım, beyaz masa örtüsü %100 pamuk olabilmekle birlikte yıkamada ağartıcı kullanılması uygundur. Renklilerde polyester masa örtüsü yada pamuk polyester tercihi yapılabilir.
Masa örtüsü , Masa kapağı ebatları ve Peçete ebatları Runner

140x140 kare masa örtüsü 100x100 kare kapak
45x45 - 50x50 peçete
40x130 ranır
masa örtüsü ve sandalye kılıfları
masa örtüsü

140x200 dikdörtgen masa örtüsü -100x160 dikdörtgen kapak

180 çap daire 280 çap daire masa örtüsü

Masa örtüsü sarkma payları genellikle sandalye minderi üzerinde tutulur.Bu şekilde masa örtüsü daha kullanışlı bir yapıdadır. Masa örtüsü sarkma payı bu vesile ile 30-35 cm arasındadır.
Masa örtüsü imalat aşamasında kesimi yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de masa örtüsü kenarlarının dört bir yanı ile aynı ölçüde olmasıdır.Düz ipliğine dikkat edilmeyen masa örtüsü çarpık şekilde çıkacağından katlama esnasında kendini belli edecektir.Kolay gibi görünen masa örtüsü imalatı ayrıntılarında teknik açıdan özen gösterilmesi gerekir.
Masa örtüsü köşeleri yine dikkat edilmesi gereken hususlar içerir.Köşeleri düzgün yapılmayan ve iyi kapanmayan masa örtüsü uzun vade kullanımlarında köşelerinde açılma belirir.Kullanılacak iplik dahi masa örtüsü kenarlarında dikkatle seçilmelidir.Rengine uygun seçilmeyen bir iplik dahi masa örtüsü kalitesini bozabilir..

Kullanım ve temizleme konusunda masa örtüsü polyester ise 60 derecenin üzerinde yıkama yapılmamalıdır. Yüksek ısıda yıkanan polyester masa örtüsü buruşmalara neden olur ve ütüde açılması söz konusu olmaz. Pamuk masa örtüsü yüksek ısıyı kaldırabilir; hatta 120 dereceye kadar yıkanabilir.Masa örtüsü beyaz ise rahatlıkla ağartıcılar kullanılabilir. Renkliler de özellikle pamuklarda bu duruma dikkat edilmelidir.Pamuk masa örtüleri buharlı ütülerde ütülenmelidir .
Beyaz peçetede yine beyaz pamuk masa örtüleri gibi ağartıcılar kullanılmak suretiyle yıkanabilir.